Czy opłaca się zakładać sklep jeździecki?

Czy opłaca się zakładać sklep jeździecki?

Jeździectwo rekreacyjne robi się w naszym kraju coraz popularniejsze. Każdego weekendu stadniny są odwiedzane przez coraz więcej osób. To sugeruje, że ludzie są zainteresowani jazdą konną. A to oznacza, że sklep jeździecki może dobrze zarobić. Czy jednak wystarczy mieć dobrą miejscówkę, aby wygrać?

Sklep jeździecki – same zalety?

Załóżmy na chwilę, że posiadasz miejsce na założenie sklepu jeździeckiego. Twoja lokacja będzie otoczona lokalnymi stadninami, a ruch z mieszkańców pobliskiego miasta jest zadowalający. Czy zatem będziesz od razu na wygranej pozycji i nie będziesz musiał w ogóle reklamować własnego sklepu jeździeckiego?

Prawda jest taka, że bez dobrego asortymentu oraz obsługi nie będziesz w stanie czerpać prawdziwych korzyści, jakie posiada sklep jeździecki przy stadninie. Ludzie niezadowoleni z naszej obsługi będą skłonni pojechać dalej, nawet jeśli będzie to oznaczało większe koszty.

I odwrotnie, jeśli będziemy posiadali dobrą ofertę oraz sprawną obsługę, mamy szansę ściągnąć ludzi nawet z odleglejszych miast w celu zakupu naszego sprzętu dla konia.

Sklep internetowy ze sprzętem dla koni

Jeśli zaczniesz posiadać duży wybór sprzętu do konia i dostajesz sygnały, że coraz więcej osób jest zainteresowana kupnem właśnie u ciebie, można pokusić się o założenie sklepu jeździeckiego działającego w internecie.

Zaletami są przede wszystkim:

  • Ogólnopolski albo nawet międzynarodowy zasięg do klientów.
  • Niskie koszty utrzymania przy przeciętnym ruchu,
  • Łatwość w realizacji zamówień (wysyłasz pod wskazany adres i po sprawie).

Jednak do wad trzeba by zaliczyć przede wszystkim sporą konkurencję. I to taką naprawdę sporą, bo mogącą sięgać nawet tysięcy. Czy zatem jesteś w stanie wygrać z tak licznymi oponentami handlowymi? Może, to wszystko zależy od twojej reklamy w internecie, a także od tego, jak sprawnie będziesz realizować zlecenia. Sklep jeździecki ociągający się z dostawą będzie z miejsca przegrywał walkę o klienta.

Odpowiedz