Trener squash – czy ten zawód to dobry wybór?

centrum-ćwiczeń-fitness

Trener squash – czy ten zawód to dobry wybór?

Od czego zacząć?

Przede wszystkim od upewnienia się, że faktycznie jest to coś, czym chcemy się zajmować zawodowo. Trzeba pamiętać, że profesjonalny, zawodowy trener ma pod opieką różne grupy wiekowe, oraz ludzi o zróżnicowanych charakterach i podejściach, w tym zawodzie zdecydowanie potrzebna jest umiejętność dopasowania się, oraz dotarcia do każdego gracza.

Trener squash powinien posiadać chęć niesienia pomocy, oraz wsparcia innym, nie tylko ze względu na fakt, iż jest to jego praca, coś dzięki czemu zarabia pieniądze. Kolejne pożądane w tym zawodzie cechy to cierpliwość, przyjazne usposobienie, oraz oczywiście umiejętność pracy w zespole.

Powiedzieliśmy już o wymaganiach, czy prócz tego praca posiada jakieś zalety, oraz profity dla osoby która chce zostać trenerem squasha?

Oczywiście jest ich mnóstwo, zaczynając od tego, że jest to świetny sposób, aby przez długi, długi czas być sprawnym fizycznie, trzeba tutaj wspomnieć również o tym, że jak głosi stare przysłowie „sport to zdrowie”. Wiele osób odczuje też pozytywny wpływ tego zawodu na swoją samoocenę, ze względu na fakt, iż trener jest autorytetem, dla wielu ludzi staje się wręcz pewnego rodzaju mentorem za którym pragną podążać.

Jakie warunki trzeba spełniać?

fitness-a-życie-osobiste

Dość oczywistym jest, że przede wszystkim sami musimy umieć grać w squasha, aby trenować w tej dziedzinie innych. Trenerzy w końcu mają pod opieką nie tylko laików, zaczynających od zera, ale również graczy, którzy w tym sporcie mają kilkuletni staż.Musimy pamiętać o tym, że chcąc zostać trenerem squasha musimy przejść specjalne egzaminy, dzięki którym uzyskamy odpowiednie uprawnienia, oraz certyfikaty potwierdzające nasze umiejętności i kompetencje.

Dość dobrą wiadomością dla zainteresowanych tą ścieżką zawodową osób jest fakt, że nie trzeba ukończyć żadnej szkoły związanej z wychowaniem fizycznym, aby podejść do takiego egzaminu.Zarobki w tym zawodzie są ruchome, ponieważ każdy trener musi wycenić swój czas indywidualnie.

Jeśli uważacie, że ten zawód jest dla was, teraz jest najlepszy czas na podejście do egzaminów, ponieważ squash staje się coraz popularniejszy.

Serwis partnera:

I'mFIT

Odpowiedz