Ubranie a jazda konna

Ubranie a jazda konna

Uprawianie sportów zawsze jest związane z ryzykiem wystąpienia urazów albo uszkodzeń ciała. w przypadku jazdy konnej jest nie inaczej. Jeździec spędzający dużo czasu w siodle będzie miał częstokrotnie problemy z obtarciami skóry. Chyba, że zainwestuje w bryczesy, które pozwolą mu na zniwelowanie tego problemu. Zwłaszcza dotyczy to kobiet.

Damskie bryczesy do jazdy konnej

Kobiety ze względu na swoją budowę anatomiczną powinny szczególnie zwracać uwagę na wszelakie oznaki obtarcia skóry podczas spędzania czasu wolnego na grzbiecie konia. Zaniedbanie tego może prowadzić do sporych problemów związanych ze zdrowiem, a to może prowadzić do dalszych schorzeń.Bryczesy do jazdy konnej mają na celu zmniejszenie zmęczenia nóg oraz zlikwidowanie problemu obcierania się skóry wewnętrznej ud podczas pracy w siodle. Ich konstrukcja przypomina getry wykonane z bawełny zmieszanej z włóknami lykry albo spandeksu oraz wszytej pod stronie udowej wkładki ze skóry albo zamszu, zwanej lejem.Spodnie takie ściśle przylegają do skóry, dzięki czemu nie krępują ruchów. Co więcej, zadaniem leja jest ochrona najbardziej nastawionej na obtarcia skóry. Przy okazji pomagają one łatwiej utrzymać się w siodle poprzez tworzenie tarcia między lejem a siodłem.

Budowa i podziały bryczesów

Spodnie do jazdy konnej są skonstruowane, jak wspomniano powyżej, z rozciągliwego materiału umożliwiającego pracę nóg, oraz wkładki zamszowej. Bryczesy tak skonstruowane pozwalają na uzyskanie komfortu podczas jazdy konnej.Na podstawie wielkości leja ustala się, do jakiej grupy zalicza się bryczesy.

Odpowiedz