Ubranie do jazdy konnej

Ubranie do jazdy konnej

Ubranie dostępne w przeciętnym sklepie sportowym, zwłaszcza tym sieciowym, nie nadaje się zanadto do uprawiania sportów konnych. Problemem jest zupełnie inna specyfika tego sportu. Dla przykładu, spodnie zalecane do jazdy na koniu to bryczesy wykonane z doskonałej jakości dzianiny, które nie posiadają takiej ilości sztucznych materiałów, co ubrania biegacza czy siatkarza.

Budowa bryczesów

Większość bryczesów, jakie możemy znaleźć w sklepach jeździeckich, posiada charakterystyczną budowę składającą się z:

Zaczęłaś swoją wielką przygodę z koniem i bardzo pragniesz posiadać własny sprzęt dla konia oraz markowe ubrania jeździeckie? Zanim jednak znajdziesz najbliższy sklep jeździecki i zaczniesz wydawać pieniądze jak oszalała, sprawdź, co naprawdę będzie ci potrzebne oraz jakich kosztów możesz się spodziewać.

Sklep jeździecki – gdzie szukać?

Stadniny koni częstokrotnie posiadają własne zaplecze ze sprzętem dla koni. Częstokrotnie sam właściciel sprowadza siodła albo uprzęże, gdyż posiada kontakty do zagranicznych lub polskich producentów. Sklep jeździecki przy stadninie to nic dziwnego.Jednak jeśli nie zadowalają cię ceny oferowane przez właściciela stadniny (a często mogą one być wysokie), lepiej wypytać pracowników albo innych jeźdźców o polecane sklepy jeździeckie. Na sam koniec oczywiście pozostanie nam przeszukanie internetu albo branżowych czasopism.

Ceny sprzętu jeździeckiego

Elementy wyposażenia konia nie są najtańsze, lecz dalej nie jest to cena zwalająca z nóg. Większość pracujących osób będzie stać na zakup własnego siodła wszechstronnego czy też derki. Statystyczne wyposażenie konia ze sklepu jeździeckiego będzie obejmowało:

Odpowiedz