Wakacje z dziećmi? Tylko nad morzem!

dzieciaki nad morzem

Wakacje z dziećmi? Tylko nad morzem!

Wakacje to czas urlopów i podwyżek cen. Rosną ceny za żywność, benzynę, parkingi, bilety, a nawet alkohol. Bez względu na to, w jaki region Polski się wybieramy nie unikniemy tego. Mniejsza część społeczeństwa na wakacje wybiera się w góry. Dla amatorów jest to najlepszy czas na wejście do Morskiego Oka czy krótką wspinaczkę po górach. Niektórzy wolą po prostu spacery po Krupówkach.

Na szczęście większa część społeczeństwa na wakacje wyjeżdża nad morze. Polska jest w bardzo komfortowej sytuacji, ponieważ posiada bardzo długą linię brzegową, wzdłuż której rozciąga się bezkresna, przejrzysta woda. Bałtyk jest nie tylko szlakiem promów płynących do Szwecji czy Danii, ale też w miejscu występowania plaż służy jako kąpielisko.

Korzyści płynące z wakacji nad Bałtykiem

Jak śpiewał Jerzy Stuhr „śpiewać każdy może, trochę lepiej lub trochę gorzej, ale nie o to chodzi jak co komu wychodzi…”. Śpiewać tak, ale czy pływać również? Co trzeci Polak mimo zamieszkania nad pięknym morzem oraz między licznymi jeziorami nie potrafi pływać. Nad morzem istnieją szkółki, w których możemy się nauczyć tej czynności. Na strzeżonych plażach spotkamy ratowników, którzy pomagają tym, którym pływanie nie wychodzi za dobrze, albo mają na to nie najlepszy dzień. Na wakacje zdecydowanie lepiej jest jechać latem, a w góry – zimą. Wynika to nie tylko z możliwości kąpania się w Bałtyku, bo zimą Bałtyk jest równie piękny jak latem, a może nawet piękniejszy? Jeżeli jednak chcemy spędzić wakacje z dzieckiem nad morzem – wybierzmy lato. Wynika to bardziej z tego, że to góry są piękniejsze jesienią i zimą i to właśnie wtedy lepiej jest się tam wybrać.

Za opcją tą przemawia również bogata oferta nadmorskich hoteli, które przywiązują, tak jak przykładowo Astor Hotel, coraz większą uwagę do urlopowiczów chcących spędzić nadmorskie, rodzinne wakacje ze swoimi dziećmi. Przykładem takiej oferty są „Rodzinne wakacje” wspomnianego wcześniej hotelu Astor: http://www.astorhotel.pl/wakacje-nad-morzem/

Latem nad ciepłą wodę

Wbrew pozorom nie tylko latem woda w Bałtyku nadaje się do kąpieli. „Morsy” uparcie twierdzą, że zimą Bałtyk wygląda równie zachęcająco i oczywiście, można się w nim kąpać. Co prawda nie będzie to przyjemna, cieplutka kąpiel, taka jak latem, ale przynajmniej plaża i woda aż po sam horyzont należy w tej chwili tylko i wyłącznie do nas! Do nas należy decyzja, czy chcemy się nim dzielić latem, czy zachować tylko dla siebie zimą.

Odpowiedz