Walka ze zbędnymi kilogramami

Walka ze zbędnymi kilogramami

Zbliżające się wakacje często wprawiają w depresję wiele osób, które nie są zadowolone ze swojego ciała. Nadmiar tłuszczu nigdy nie wygląda dobrze i wiele osób wstydzi się wyjść na plaże, jeśli nie ma na sobie kompletnego ubioru. Nie ma w tym nic dziwnego, ponieważ każdy wie, że lepiej wygląda wyrzeźbiona, atletyczna sylwetka, niż taka, na której wszystkie mięśnie ukryte są pod grubą warstwą tłuszczu. Trzeba jednak pamiętać o tym, aby nie popadać w depresję.

Można się przyzwyczaić do swojego wyglądu i nie można się go wstydzić. Każdy może poprawić swoje ciało ale to tylko dodatek, ponieważ bez tego także trzeba czuć się dobrze. Jeżeli jednak decydujemy się na zmiany w swoim życiu i chcemy zbudować atletyczną sylwetkę, budzącą podziw u innych, konieczne jest poznanie zasad, według których trzeba postępować aby osiągnąć cel.

Ćwiczenia siłowe

Zbudowanie muskulatury jest niemal niemożliwe do wykonania jeśli nie wykonuje się ćwiczeń siłowych. Trener personalny jest osobą, która będzie bardzo pomocna na początkach drogi z siłownią. Jest wiele ćwiczeń budujących różne partie mięśniowe, dlatego aby je poznać trzeba poświęcić dużo czasu.

Trener personalny ImFit pokaże ćwiczenia odpowiednie do planu treningowego, który wcześniej ułoży i pokaże jak prawidłowo wykonywać każde z nich, aby uniknąć kontuzji. Ćwiczenia siłowe polegają na podnoszeniu dużych ciężarów, aby wystarczająco zniszczyć tkanki mięśniowe, które regenerując się zwiększają siłę i obwody mięśni. Bez tego nie da się zbudować solidnej klatki piersiowej, ani żadnej innej partii mięśni.

imfit12

Dieta

Mówi się, że dieta jest nawet ważniejsza od samego treningu, ponieważ bez niej ciężko aby mięśnie się odpowiednio regenerowały. Dostarczanie określonej liczby makroskładników powoduje przyrost masy lub jej spadek, w zależności od wcześniej ustalonego celu. Ułożenie diety na początku będzie wydawać się trudne, podobnie jak codzienne liczenie kalorii, jednak po wprowadzeniu w życie takiego sposobu odżywiania zrozumiemy, że to wcale nie jest trudne zadanie i bez problemu poradzimy sobie z nim sami.

Odpowiedz